Loni na podzim Apple rozšířil svou řadu chytrých hodinek o špičkový model, Apple Watch Ultra. Na rozdíl od předchozích dražších verzí značky „Edition“ z titanu, keramiky nebo dokonce zlata je Ultra nejen dražší než běžný model, ale nabízí ještě více. Co by letos mohlo být ve druhé verzi?
Zvěsti o Apple Watch Ultra jsou docela vágní.Ve vydání svého zpravodaje Power On z 24. června Mark Gurman řekl, že by letos mohlo být Ultra obnoveno. Dlužil podrobnosti – možná aby ochránil své zdroje.
Před rokem však byly Apple Watch Ultra tak nové a přizpůsobené speciálním požadavkům, že se významná aktualizace po pouhém roce zdá nepravděpodobná. Je ale na spekulacích něco pravdy?
Čím se Apple Watch Ultra odlišují od ostatních modelů
S Apple Watch Ultra Apple implementoval hodně, co u konvenčních verzí nebylo možné. A co je nejdůležitější, model se zvětšil, na výšku má 49 mm místo maximálních 45 mm u řady 8, což znamená více místa pro baterii uvnitř – a objem baterie odpovídá její nabíjecí kapacitě.
Apple dokázal zdvojnásobit dobu používání na 36 hodin – ve srovnání se Sérií 8. V úsporném režimu vydrží Apple Watch Ultra dokonce 60 hodin, tedy několik dní na výletě od chaty k chatě. Řada 8 má také tento režim úspory energie, ale v chatě vydrží pouze 36 hodin nebo noc.
To a jeho použití jako sledovač spánku, který můžete mít na paži několik nocí, je pravděpodobně největším příslibem Apple Watch Ultra – lze je však používat i v hloubkách až 40 metrů – téměř jako potápěčský počítač. . A nenosili jsme všichni v 70. letech falešné potápěčské hodinky, než jsme dostali mořského koníka? Jedním slovem: Apple Watch Ultra jsou také atraktivní hodinky pro každodenní použití – za předpokladu, že máte potřebný příjem: kolem 1000 eur za hodinky je hodně peněz.
Které inovace mají smysl
Ale jak mohl Apple vylepšit Apple Watch Ultra po pouhém roce, kdy by Ultra 2 dávalo smysl? MicroLED místo OLED by byla jedna z možností: Displej by spotřeboval ještě méně energie nebo by mohl svítit mnohem jasněji při stejné výdrži baterie – ale podle posledních zpráv Apple stěží implementuje technologii před rokem 2026. Tak to už je venku.
Také bychom dnes vyloučili nové senzory pro dodatečné zdravotní funkce. Teprve loni Ultra a řada 8 dostaly teplotní senzor, který alespoň kvalitativně měří tělesnou teplotu a mohl tak varovat před infekcemi nebo usnadnit plánování rodiny.
Dalším myslitelným senzorem by byl senzor pro měření krevního tlaku – ale to se nestane dříve než v roce 2024, ale mohlo by to být také ve druhé polovině roku 2020. Apple by nebyl Apple, kdyby okopíroval řešení konkurence, která měří krevní tlak nafukovacím náramkem. Takže i to je vyloučeno.
Možnější by byl nový SiP, tedy system-in-package, jak jsou procesory popsány v taktu. Apple pomalu přechází na 3nm proces pro své procesory A a M, ale hodinky pravděpodobně nebudou prvním zařízením, které jej bude obsahovat. Od nového SiP, který těží z vylepšení 5 nm procesu, lze ale očekávat vyšší efektivitu.
To by zase mohlo vést k tomu, že Apple zmenší baterii a tím i pouzdro. Protože buďme upřímní: Apple Watch Ultra jsou poměrně masivní, na jemných zápěstích dokonce vypadají neohrabaně. Jak je to tedy s velikostí mezi Ultra a dnešní větší řadou 8, tedy 47mm na výšku?
Pokud by Apple dokázal vydržet 36 nebo 60 hodin a větší model pak o pár hodin více, byl by to dobrý důvod k jeho koupi.
Do uvedení nových Apple Watch již není dlouho. V každém případě by stálo za to počkat.
Zdroj: macwelt.de