Apple Maps, který byl uveden na trh v roce 2012, byl rychle kritizován za neúplné a nepřesné mapové údaje, které by dokonce mohly svést některé uživatele iPhone na nebezpečné trasy, což vyvolalo varování policie. Generální ředitel Applu Tim Cook se tehdy omluvil za frustraci zákazníků a poté byl o měsíc později vyhozen šéf iOS Scott Forstall.
Naše srovnání s Google Maps po deseti letech Apple map bylo pro aplikaci Applu stále velmi smíšené. Ale od té doby, Macrumors hlásí po „neoficiálních“ zprávách z Wall Street Journal (za Paywallem), se v aplikaci Apple Maps mnohé změnilo k lepšímu. Uživatelé jsou nyní stále více ohromeni tím, jak daleko se informace o trase společnosti Apple dostaly. Aplikace je uživateli často doporučována pro její přehlednou prezentaci ve srovnání s poněkud nepřehledným designem Google Maps.
Apple Maps rozpoznává trasy na letišti
Například „výkonná uživatelka“ Map Google Jane Natoliová řekla WSJ, že poté, co jí iPhone upadl v Minneapolis-St. Paul požádal o použití aplikace. Apple Maps vědělo, že je na letišti, a nabídlo jí doporučení obchodů a restaurací ve svém terminálu. Aplikace měla jasnější informace než Mapy Google a její použití bylo snazší, uvedl 42letý muž.
Mimo letiště se Natolimu líbí design Applu a snáze se mu čtou pokyny, zejména názvy ulic. V Mapách Google je někdy obtížné rozluštit název ulice, bez ohledu na to, jak blízko přiblížíte, říká. „Google mi ukazuje restaurace, bary a další věci, ale já je nutně nehledám,“ říká Natoli.
Lepší výhled v noci s aplikací Apple Maps
Jiná uživatelka zjistila, že když jede v noci, silnice na Apple Maps jsou lépe vidět a ve výhledu jí brání méně „zájmových bodů“. „Apple je opravdu dobrý v tom, aby věci vypadaly pěkně,“ řekla listu.
Stále je co zlepšovat
Ale v žádném případě není s Apple Maps všechno „zlaté“. Při používání Apple Maps jiní uživatelé hlásí, že byli často uváděni v omyl Apple Maps například při procházce v Bostonu, zatímco jiní si stěžují, že Apple Maps často vedly k prodloužení doby cestování přes Carplay – Apples Map Service vedla přes čtvrti s značky stop, aby se zabránilo dopravním zácpám. To ale odpovídajícím způsobem zpozdilo jejich vlastní příjezd.
Silný závod o dohnání mnoha nových funkcí
Apple Maps má nyní celkově mnohem lepší pověst, a to i přes některé stávající nedostatky. Ostatně cupertinská společnost toho také udělala docela dost: V roce 2015 byly Mapy aktualizovány o „Nearby“, které nabízí místní památky a trasy ve vybraných městech.
Začátkem roku 2020 Apple kompletně přepracoval své mapy ve Spojených státech a nyní nabízí podstatně více detailů, včetně aktualizovaných budov, parků, sportovišť, bazénů a dalších. Nová funkce „rozhlédnout se“ v různých městech je srovnatelná s Google Street View a aktualizované mapy byly od té doby spuštěny ve více zemích, včetně Německa v loňském roce.
Člověk se může těšit na doháněcí závod zpočátku dost rozpačitých Apple Maps. S iOS 17 bychom měli mít od podzimu také možnost stahovat mapy pro offline použití v Apple Maps. Mapy Google to samozřejmě nabízejí již delší dobu. Není pochyb – nejlepší je mít na iPhonu obě nabídky map a využívat konkurenty pro srovnání na nejasných nebo kritických cestách.
Kam Apple Maps v poslední době dotáhly, co stále chybí
Zkušenosti uživatelů dotazovaných Wall Street Journal v USA samy o sobě nejsou důkazem, že Apple Maps jsou nyní lepší než Google Maps. V poslední době však máme dobré zkušenosti i s mapovou aplikací od Applu, která neodkazuje pouze na přehlednější znázornění.
Apple Maps nyní počítá cyklotrasy s velkou přesností a dokonce je najde i na vzdálených stezkách. Podle našeho osobního dojmu Apple Maps často nabízí užitečnější možnosti než zde Google Maps.
V MHD v Mnichově jsou Apple Maps mnohem informativnější než řešení od Googlu a Apple Maps zde musely hodně dohánět. Před květnem 2021 byly metro a tramvaje v hlavním městě státu stále neznámé.
S aktuálními informacemi o dopravní zácpě se pro nás Mapy Google ukázaly jako lepší volba, jak jsme zjistili v září 2022 a kolem června 2023 na Tauernautobahn. Důvodem může být to, že Google má méně skrupulí při používání údajů o poloze.
Zajímavé je, že tam, kde obě řešení selhávají, je výpočet trasy na východofríské ostrovy bez aut, jako jsou Juist, Langeoog nebo Spiekeroog: Zdá se, že ani Apple ani Google Maps neznají trajekty a dokonce nám nejsou zadány trasy do přístavu na pevnině. pokud to výslovně nezmíníme . Redakční Macwelt
Zdroj: macwelt.de