To byla hrozná slabina drahých sluchátek AirPods Max, která se spoléhala pouze na Bluetooth a nedokázala přehrát ani ty nejlepší zvukové formáty poskytované vlastní streamovací službou Apple. A vzhledem k tomu, že Beats Studio Pro stojí jen 349,99 dolarů / 349,99 liber, vypadá AirPods Max ještě předraženější za 549 dolarů / 549 liber. Apple má také spoustu konkurence, včetně tradičních výrobců hi-fi, jako je Bowers & Wilkins, kteří mají desítky let zkušeností s výrobou sluchátek přes uši, která mohou splnit náročné standardy audiofilů a milovníků hi-fi.
Tato větší sluchátka mají i další výhody, počínaje tím, že mohou používat větší měniče – mechanismus uvnitř sluchátka, který vytváří zvuk, který posloucháte – což poskytuje silnější a detailnější zvuk. Větší náušníky mohou také zajistit delší výdrž baterie, přičemž mnoho konkurentů společnosti Apple poskytuje mnohem více než 20-24 hodin u řady Beats a AirPods. Zde je náš průvodce nejlepšími sluchátky přes uši, která jsou v současnosti k dispozici pro použití s Macem, iPhonem nebo iPadem.
Zde se zabýváme sluchátky přes uši, známými také jako on-ear, plechovky nebo sluchátka plné velikosti. Různými styly sluchátek se zabýváme samostatně, viz: Nejlepší sluchátka do uší a Nejlepší drátová sluchátka a sluchátka s USB-C.
Nejlepší sluchátka do uší pro iPhone, iPad, Mac a Apple TV
1. Beats Studio Pro
Profesionálové
- Lehký
- Dobrá kompatibilita se zařízeními Apple a dalšími zařízeními
- 3,5mm a USB-C audio vstup
- Vynikající výdrž baterie
- Čistý a vyvážený zvuk
Nevýhody
- Čelenka je trochu tuhá
- Žádná detekce uší
Zatímco sluchátka Apple AirPods Max jsou již více než dva a půl roku stará a potřebují aktualizaci, dceřiná společnost společnosti Apple, Beats, uvedla na trh sadu sluchátek přes uši, která stojí méně, poskytují lepší zvuk a nabízejí většinu funkcí AirPods, včetně párování jedním dotykem, párování iCloud (i když ne okamžité přepínání!), Handoff to Apple Watch, podporu hands-free „Hey Siri“ a podporu Find My. Podporují dokonce i personalizovaný prostorový zvuk a sledování hlavy. Všechny potřebné ovládací prvky najdete nativně zabudované v systému iOS, jak byste očekávali od produktu od společnosti, kterou vlastní Apple.
Chybí několik funkcí Apple, jako je detekce uší (která by je zastavila při přehrávání, když je sundáte), a nejsou vybaveny sluchátkovými čipy Apple řady H (i když některé produkty Beats je mají). Místo toho nabízejí vlastní procesor Beats, který jim umožňuje snadněji podporovat funkce systému Android.
Beats Studio Pro znějí opravdu dobře. Nízké frekvence mají jasnost a údernost AirPods Max, ale vysoké frekvence jsou znatelně ostřejší. Vestavěný převodník DAC podporuje zvuk ve vysokém rozlišení a bezztrátový zvuk až do 24 bitů / 48 kHz. Kvalita adaptivního potlačení šumu je vynikající, i když možná ne tak dobrá jako u AirPods Pro 2. generace. V kabelovém režimu USB-C není potlačení šumu podporováno. Mikrofon sluchátek lze použít jako mikrofonní vstup na Macu nebo PC (i když kvalita nedosahuje úrovně dobrých specializovaných sluchátek).
Jsou méně pohodlná na nošení než AirPods Max. Náušníky nemají měkký sametový pocit jako AirPods Max a čelenka je mnohem tužší, ale jsou lehčí (260 gramů oproti 384 gramům). Dají se složit, aby se snadno vešly do tašky, a dodávají se s opravdovým pouzdrem.
Na levém náušníku najdete integrované ovládací prvky ukryté pod písmenem b. Jedná se o standardní tlačítka pro ovládání přehrávání/pauzy/pokračování/zpět. Najdete zde také standardní konektor pro sluchátka s plnou podporou zvukového vstupu bez jakýchkoli klíčů nebo adaptérů.
Na pravém šálku najdete tlačítko napájení, které slouží také k přechodu do režimu párování, nebo na něj můžete dvakrát kliknout pro změnu režimů potlačení šumu mezi režimy Signature, Entertainment a Conversation. K dispozici je také port USB-C pro nabíjení, ke kterému lze také připojit jakýkoli podporovaný zdroj zvuku pro vstup zvuku.
Z 10minutového nabíjení jsme získali přibližně 4 hodiny přehrávání. Plné nabití trvá přibližně 2 hodiny. Společnost Beats uvádí výdrž baterie 40 hodin s vypnutým ANC a 24 hodin se zapnutým ANC. To je asi o 20 procent lepší než AirPods Max.
I kdyby nebyly o 200 dolarů levnější, doporučili bychom je místo AirPods Max. Absence detekce uší je nepříjemná, ale Beats Studio Pro přináší lepší zvuk, výdrž baterie, ovládání a kompatibilitu a také váží mnohem méně.Jason Cross
Přečtěte si náš úplný text
Recenze Beats Studio Pro
2. Bowers & amp; Wilkins Px8
Pro
- Kvalita zvuku Hi-fi
- Luxusní design
- Bluetooth s AAC, aptX
- Kabelové připojení USB-C a 3,5 mm
Nevýhody
- Drahé
- Trochu těžký (320 g)
Apple mnohé z nás překvapil, když (konečně) přidal do Beats Studio Pro USB-C a 3,5mm kabelové vstupy. Specialisté na hi-fi Bowers & amp; Wilkins však používají USB-C k zajištění bezztrátového zvuku s vysokým rozlišením u své řady sluchátek PX od roku 2017.
Jsou trochu drahá – za 699 dolarů / 599 Kč jsou dokonce dražší než AirPods Max – ale design a kvalita zvuku jsou bezvadné. Dostupné v černé nebo hnědé barvě, polstrovaný hlavový most a náušníky působí naprosto luxusně (i když kožený potah nemusí vyhovovat každému). Nastavitelné armatury z litého hliníku vypadají velmi elegantně a jsou dostatečně robustní, aby zvládly život na cestách, když cestujete, a součástí balení je i pouzdro s pevnou skořepinou.
40mm měniče podporují Bluetooth s podporou AAC od společnosti Apple i aptX Adaptive pro uživatele systému Android. Jak již bylo zmíněno, k dispozici je rozhraní USB-C pro kabelové připojení a bezztrátový zvuk a pro starý dobrý analogový zvuk je přiložen také 3,5mm adaptér. Kvalita zvuku je tak dobrá, jak byste od společnosti s hi-fi dědictvím B&W očekávali. Steelová kytara v You Can’t Trust Violence od Low a harmonie kapely jsou hladké jako hedvábí, i když opakují mrazivý refrén „no, you can’t trust violence…“. Pěkně zní i basa, která poskakuje v pevném, nakažlivém rytmu v písni Bad Guy od Billie Eilish a dobře kontrastuje s ostrými, přesnými údery prstů, které udávají tempo a ženou skladbu kupředu.
Velmi dobře fungují také funkce potlačení šumu a s 30hodinovou výdrží baterie při použití Bluetooth a potlačení šumu jsou Px8 skvělou volbou pro časté cestování nebo dojíždění vlakem. Luxusní design a kvalita zvuku sluchátek Px8 stojí za každou korunu, ale pokud máte omezený rozpočet, můžete na internetu stále najít předchozí model Px7 S2 s nedávno sníženou cenou na 299 liber, což z něj dělá skutečně výhodnou nabídku. –Cliff Joseph
Přečtěte si náš úplný text
Bowers & amp; Wilkins Px8 recenze
3. Sennheiser Momentum 4 Wireless
Klady
- Konkurenční cena
- Působivá výdrž baterie
- Podporuje AAC, aptX Adaptive
- Dobré pouzdro a příslušenství
Nevýhody
- 2,5mm konektor line-in
- Někteří uživatelé mohou potřebovat adaptér USB-C
První sluchátka, která jsem si kdy koupil ve svých studentských letech, vyrobila společnost Sennheiser, ale společnost neobchoduje s nostalgií se svým Momentum 4 Wireless, který poskytuje vynikající kvalitu zvuku a funkce za konkurenceschopnou cenu.
Tato čtvrtá generace sluchátek Momentum je o něco kompaktnější a uhlazenější než její předchůdci, přičemž hmotnost se nyní snížila na pouhých 293 g, aby bylo zajištěno, že budou lehká a pohodlná při dlouhodobém nošení. I přesto se společnosti Sennheiser podařilo do sluchátek vtěsnat působivou řadu funkcí, počínaje 42mm měniči, které jsou větší než měniče používané většinou konkurentů. Ty také poskytují působivou frekvenční odezvu 6 Hz – 22 kHz, která opět předčí většinu konkurenčních sluchátek v této cenové kategorii.
Není překvapením, že Momentum 4 poskytují vynikající kvalitu zvuku. Hluboko se ponoří a poskytuje napjaté, hrozivé basové impulsy na You Should See Me In A Crown Billie Eilish. Dobře fungují i vyšší frekvence, které zachycují Billiein šeptaný vokál s velkou čistotou a vyzdvihují nervózní tikání bicích, které dodává písni manickou energii.
Digitální funkce jsou také na úrovni doby, s Bluetooth 5.2 a podporou AAC pro zařízení Apple a aptX Adaptive pro Android. Port USB-C na pravém sluchátku lze použít k nabíjení, ale podporuje také USB audio pro kabelové připojení a k dispozici je také 2,5mm analogový linkový konektor (s dodaným kabelem). Kabel USB dodávaný společností Sennheiser je však USB-A-USB-C, takže pro počítače Mac a iPady, které mají pouze USB-C, si budete muset zajistit vlastní adaptér USB-C.
Funkce potlačení hluku fungují velmi dobře a aplikace Sennheiser Smart Control umožňuje nastavit úroveň potlačení hluku ručně pomocí posuvného ovladače, nebo můžete vybrat pouze možnost „adaptivní“, která umožňuje sluchátkům Momentum sledovat hluk v pozadí a automaticky upravovat potlačení hluku.
I přes všechny tyto funkce je však skutečně vynikající vlastností sluchátek Momentum 4 Wireless výdrž baterie – vydrží přibližně 60 hodin, a to i při současném používání Bluetooth a potlačení hluku. K dispozici je také dobrá sada příslušenství, s pevným pouzdrem na přenášení a adaptérem pro leteckou společnost, který je určen pro cestování. A s konkurenceschopnou cenou 379,95 USD/309,99 Kč se Momentum 4 Wireless dokonce daří podbízet i cenu nových Beats Studio Pro.
4. Master & amp; Dynamic MW75
Master & amp; Dynamic je relativně mladá společnost, která byla založena v New Yorku sotva před deseti lety, ale rychle si získala pověst díky působivému řemeslnému zpracování a kvalitě zvuku sluchátek, jako je MW75. Sluchátka MW75, jejichž cena je 599 USD a jsou k dispozici v různých barvách, vyzařují kvalitu, jsou vyrobena z lehkého hliníku a tvrzeného skla a mají polstrovaný hlavový most a náušníky obalené měkkou kůží (i když volba kůže samozřejmě nemusí být každému po chuti). Sluchátka jsou však na sluchátka přes uši poměrně malá a někomu mohou trochu těsnit. Malá ovládací tlačítka na náušnících jsou také poměrně malá.
I uvnitř mají sluchátka elegantní design, 40mm měniče jsou vyrobeny z berylia – velmi tuhého materiálu, který se používá v mnoha špičkových hi-fi systémech, aby se snížily vibrace a zkreslení, které by mohly ovlivnit kvalitu zvuku. Model MW75 podporuje Bluetooth s podporou AAC pro zařízení Apple i aptX Adaptive pro Android a pro kabelové připojení je k dispozici port USB-C s podporou bezztrátových formátů a formátů zvuku s vysokým rozlišením až 24 bitů/96 kHz. Součástí balení je také adaptér USB-A pro starší počítače, 3,5mm adaptér pro analogový vstup a 6,3mm adaptér pro použití se špičkovým hi-fi vybavením. Cestovatelé jistě ocení také elegantní pouzdro z pevné tkaniny s látkovým potahem a adaptér pro leteckou dopravu, stejně jako zdravou výdrž baterie, která při společném použití Bluetooth a potlačení hluku vydrží 28 hodin (nebo 32 hodin bez potlačení hluku).
Funkce potlačení hluku jsou velmi účinné a stejně jako většina dnešních sluchátek i MW75 obsahují režim okolního hluku, který v případě potřeby propouští část okolního hluku. K dispozici je však také dodatečný režim „hlas“, který pomáhá zachytit hlasy lidí, pokud jste v kanceláři nebo třeba čekáte na hlášení letu na letišti.
Jako vždy je však klíčová kvalita zvuku a model MW75 poskytuje vynikající čistotu a detaily v celém spektru. Poskytuje hluboké, zlověstné dunění pro elektronickou basu na albu Maxe Richtera. Shadow Journal, ale nedovolí basům, aby přehlušily pronikavou čistotu houslí nebo jemný ambientní zvukový oblak elektronických smyček, které lehce víří vzduchem.
5. Yamaha YH-E700B
Klady
- Silná kvalita zvuku
- Bluetooth s AAC a aptX Adaptive
- 3,5mm audio konektor
- Dobrá aplikace pro přizpůsobení zvuku
Nevýhody
- Žádný zvuk USB
- Trochu těžký (335 g)
Společnost Yamaha má desítky let zkušeností s výrobou hudebních nástrojů a zvukového vybavení pro profesionální hudebníky a tyto zkušenosti přenáší do svých sluchátek YH-E700B.
Yamaha má všechny základy správně, s velkými 40mm měniči, které jsou navrženy tak, aby snižovaly zkreslení a poskytovaly působivou frekvenční odezvu 8 Hz – 20 kHz. Sluchátka YH-E700B využívají pro bezdrátový zvuk rozhraní Bluetooth 5.2 s podporou AAC pro zařízení Apple a nejnovější aptX Adaptive pro naše přátele se systémem Android. K dispozici je také 3,5mm konektor pro kabelové připojení, i když je zklamáním, že konektor USB-C na sluchátkách slouží pouze k nabíjení a neposkytuje také USB audio vstup. A protože model YH-E700B je aktualizací starších sluchátek Yamaha YH-E700A, poskytuje také vylepšené funkce potlačení šumu – které jsou velmi účinné – a režim okolního prostředí, který vám umožní poslouchat zvuky z okolí, když potřebujete (ale pozor, protože původní model YH-E700A je stále v prodeji na internetu, takže se ujistěte, že kupujete správný model).
Vnitřní mikrofony používané pro potlačení šumu také spolupracují s technologií Yamaha Listening Optimiser, která skenuje vnitřek vašeho zvukovodu a vytváří personalizovaný zvukový „profil“. A pokud chcete zvuk ještě více vyladit, pak aplikace sluchátek Yamaha obsahuje pětipásmový ekvalizér s řadou předvoleb a také možnost vytvořit dvě vlastní předvolby.
Tato sada funkcí zaručuje, že YH-E700B poskytuje vynikající kvalitu zvuku. Nízké frekvence sluchátek 8 Hz se dostanou opravdu hluboko pro svižný basový kytarový riff v písni Leonarda Cohena. You Want It Darker, a Cohenův vlastní hlas má úžasně hluboký a světem unavený tón. YH-E700B však dobře zvládá i vyšší frekvence, bicí nástroje, které udávají tempo, jsou ostré a ostré, sbor, který se přidává v refrénu, má hladký sametový tón. A díky působivé výdrži baterie 30 hodin při použití potlačení šumu – nebo 32 hodin, pokud jej vypnete – si můžete tuto kvalitní hudbu vychutnat i na těch nejdelších cestách.
6. Logitech Zone Vibe
Klady
- Cenově dostupná náhlavní souprava Bluetooth
- Nastavitelný mikrofon s mikrofonním ramenem a ztlumením
- Podporuje AAC pro zařízení Apple
Nevýhody
- Žádné potlačení šumu pro hudbu
- Žádný prostorový zvuk
- Žádné kabelové vstupy
Většina sluchátek se zaměřuje pouze na hudební stránku věci, s funkcemi, jako je prostorový zvuk nebo potlačení šumu, které zlepšují zážitek z poslechu, ale společnost Logitech zaujímá jiný přístup se svou řadou sluchátek Zone Vibe. Je cenově dostupnější než řada jejích konkurentů a zaměřuje se především na kancelářské použití, pro lidi, kteří mohou pracovat v call centrech nebo na zákaznické podpoře, nebo třeba potřebují náhlavní soupravu pro videohovory při práci z domova.
Společnost Logitech v současné době nabízí dvě verze náhlavní soupravy Zone Vibe, přičemž Vibe 100 je základní náhlavní souprava Bluetooth, která stojí 99,99 USD/109,99 Kč. Existuje také model Vibe 125 za cenu 129,99 USD / 129,99 GBP, který používá stejnou náhlavní soupravu, ale obsahuje také bezdrátový adaptér USB pro použití v rušných kancelářích, kde může být mnoho zařízení Bluetooth, která by mohla potenciálně způsobovat rušení a ovlivňovat kvalitu hovoru (existuje také třetí model, i když je určen pro velké firemní uživatele a je k dispozici pouze u specializovaných firemních dodavatelů).
Náhlavní souprava váží pouhých 185 g, což je na tak velkou náhlavní soupravu přes uši, jako je tato, velmi málo, protože je určena pro lidi, kteří ji možná budou muset nosit celý den, když jsou v práci. Je také vybavena mikrofonním raménkem pro hlasové hovory, které lze odklopit, abyste mohli mikrofon také rychle ztlumit.
Nejsou zde žádné fantastické zvukové funkce – na mikrofonu je filtr pro potlačení šumu, aby byl váš hlas při hovorech čistý, ale sluchátka neposkytují aktivní potlačení šumu (ANC) pro poslech hudby. Sluchátka však podporují kodek AAC společnosti Apple pro zvuk Bluetooth a poskytují dobrou kvalitu zvuku pro hovory i hudbu. Poskytuje čistý a detailní zvuk při hutné produkci písní Kate Bush. The Big Sky, a dokáže velmi dobře vyvážit obrovskou lavinu bicích a perkusí v písni, aniž by přehlédl jemnější detaily, jako je jemná tamburína, která se třpytí v pozadí.
Dobrá je i výdrž baterie, která činí 20 hodin poslechu nebo 18 hodin hovoru při hlasových hovorech. A protože věnujeme dobrou pozornost detailům, aplikace Tune od společnosti Logitech je k dispozici pro počítače Mac a Windows, stejně jako pro mobilní zařízení se systémy Android a iOS, takže můžete snadno nastavit Zone Vibe, když se chystáte přijmout hlasové nebo video hovory v práci.
7. Austrian Audio Hi-X25BT
Společnost Austrian Audio vyrábí špičková sluchátka a mikrofony pro hudebníky a audiofily a vyrábí také cenově dostupnější sluchátka, jako jsou Hi-X25BT, která poskytují působivou kvalitu zvuku za velmi přijatelnou cenu 179 USD.
Jak již název napovídá, Hi-X25BT obsahují rozhraní Bluetooth, které v případě potřeby poskytuje bezdrátovou možnost, s působivou výdrží baterie 30 hodin v režimu Bluetooth. S Bluetooth však není nejlepší, protože nepodporuje ani AAC společnosti Apple, ani AptX pro Android a spoléhá se na základnější kodek SBC pro bezdrátový zvuk.
Důraz je proto kladen spíše na použití Hi-X25BT jako drátových sluchátek prostřednictvím konektoru USB-C. Rakousko dodává se sluchátky dva kabely, s konektorem USB-C-3,5 mm, který poskytuje standardní analogový zvuk, nebo přímý kabel USB-C, který poskytuje digitální zvuk z iPadu, Macu nebo jiných zařízení, která mají USB-C. Součástí balení je také adaptér USB-A a já jsem neměl žádné problémy s používáním Hi-X25BT jak s USB-A, tak s 3,5mm konektory na mém stárnoucím kancelářském počítači iMac. V zásuvce stolu jsem našel také audio adaptér Lightning od společnosti Belkin, který mi umožnil používat Hi-X25BT s připojením Lightning i na iPhonu – i když ten samozřejmě není součástí balení sluchátek, takže byste si museli zajistit vlastní adaptér pro iPhone.
A jak se dá očekávat od společnosti s rakouským Hi-Fi zázemím, kvalita zvuku je skvělá díky 40mm měničům s působivou frekvenční odezvou 12 Hz – 24 kHz. Crash činelů, který zahajuje skladbu Blondie. Rapture zní ostře a čistě, s uvolněnou atmosférou rytmické kytary. Skákavá basová linka písně také funguje na jedničku a nikdy se neztratí v mixu, jak se to někdy stává u méně přesných sluchátek.“ – Cliff Joseph
8. Apple AirPods Max
Sluchátka AirPods Max jsou i přes svou vysokou hmotnost 384 gramů poměrně pohodlná. Díky hladké matné povrchové úpravě hliníkových uzavřených náušníků, tyčinkám z nerezové oceli v pásku, jemné síťovině náušníků a stříšce na hlavě také vypadají lépe než jakákoli jiná sluchátka, která jste používali. Čelenka a měkké, hluboké a prodyšné náušníky jsou dostatečně pohodlné na nošení, takže hmotnost příliš neobtěžuje (i když pokud s nimi budete běhat, pocítíte jejich objem).
Ovládání je jednoduché, intuitivní a nerušivé. Je tu digitální korunka jako na Apple Watch spolu a jediné tlačítko na horní straně pravého sluchátka. Korunka ovládá hlasitost a přehrávání (přeskakování vpřed a vzad, stisknutí a podržení pro Siri atd.). Tlačítko přepíná mezi režimem potlačení šumu a průhlednosti a zapíná potlačení šumu.
Reprodukce zvuku odpovídá jiným špičkovým bezdrátovým sluchátkům Bluetooth. Apple vyladil AirPods Max tak, aby trochu posílil basy a středně vysoké frekvence, což většina posluchačů pravděpodobně shledá docela příjemným. Basy mají říz, když je to potřeba, a jsou čisté bez zkreslení.
Aktivní potlačení hluku je možná to nejlepší, co jsme slyšeli, a vyniká při odstraňování nepravidelných zvuků, jako je doprava, obecné rušení v kanceláři nebo hovor v pozadí. Režim průhlednosti společnosti Apple, který umožňuje vést konverzaci a zároveň poslouchat hudbu, zní čistěji, přirozeněji a normálněji než jakákoli jiná sluchátka s potlačením šumu.
AirPods Max se nabíjejí pouze konektorem Lightning a nemají 3,5mm jack vstup pro sluchátka. Chcete-li poslouchat bezztrátový zvuk, nebo pokud upravujete video a chcete eliminovat latenci Bluetooth, budete potřebovat adaptér, abyste je mohli připojit k něčemu jinému než k iPhonu (který sám brzy dostane port USB-C), což se zdá být trochu nedopatřením (zejména proto, že EU donutila Apple přijmout USB-C pro iPhone).
Další věc, která se nám nelíbí, je nepříliš chytré pouzdro Smart Case, se kterým se AirPods Max dodávají. Je to pouzdro, které sotva zakrývá sluchátka a nedělá nic pro jejich ochranu. Pouzdro sice vyvolá režim nízké spotřeby, který šetří baterii, ale to je asi tak všechno. Jak jsme uvedli v naší recenzi, je „Opravdu hrozné. Špatně vymyšlené a špatně provedené“. Apple slibuje výdrž baterie 20 hodin poslechu se zapnutým potlačením šumu, což není tak dobré jako u konkurence. Nabíjení je rychlé: pouhých 15 minut na základním 5wattovém napájecím adaptéru nás dostalo z 20 na 44 %.
Největším problémem je však cena. Za cenu 549 dolarů / 599 liber je obtížné doporučit AirPods Max, když konkurence stojí o 200 dolarů / 200 liber méně. Dostanete však to, za co si zaplatíte: kvalita provedení je bezkonkurenční a je zde několik chytrých designových vychytávek. Jsou tu však všechny kompromisy, které jsme zmínili výše.
Hlavním důvodem, proč si pořídit AirPods místo jiných sluchátek, je jejich bezproblémová integrace s ekosystémem Apple. Spárují se pouhým přiložením k iPhonu, snadno se přepínají na Mac nebo iPad a můžete měnit nastavení a získávat aktualizace firmwaru v Nastavení, místo abyste potřebovali samostatnou aplikaci. Jednou z nejúžasnějších funkcí AirPods Max (a AirPods Pro) je prostorový zvuk, při kterém je prostorový zvuk Dolby zmasírován do jakési falešné 3D zvukové scény. Původně byl k dispozici jen na iPhonu a iPadu, teď už Spatial Audio funguje i na Apple TV a (křemíkových) počítačích Mac.
Špičková sluchátka Apple vypadají, znějí a působí skvěle, ale dva a půl roku po uvedení na trh jim chybí příliš mnoho klíčových funkcí. Také stojí mnohem více, než je odůvodněné, i když je často najdeme ve slevě. Podívejte se na nejlepší nabídky AirPods.-Jason Cross
Přečtěte si náš úplný text
Apple AirPods Max recenze
Rady pro nákup
Sluchátka plné velikosti se dělí do dvou kategorií: uzavřená a otevřená. Uzavřené modely blokují určitý stupeň vnějšího hluku (a také zabraňují tomu, aby vaše hudba rušila ostatní), zatímco otevřené modely, které někteří lidé zvukově preferují, propouštějí více hluku dovnitř a ven. Všimněte si, že k dosažení svého potenciálu potřebují mnohé modely plné velikosti (otevřené i uzavřené) více šťávy než jiné.
Většinou se hlavní rozdíly mezi modely týkají pohodlí a kvality zvuku, ale ne všechna sluchátka plné velikosti jsou stejná a existují některé další funkce, které vás mohou zajímat. Abychom vám pomohli najít dokonalá sluchátka přes uši, zde se dozvíte, na co se zaměřit (a co poslouchat).
Potlačení šumu: Pokud nejste příznivci sluchátek do uší, ale chcete něco, co dokáže odfiltrovat vnější hluk, jako jsou motory letadla, hukot vlaku nebo šumění davu či hlučné kanceláře, zvažte investici do dobrých sluchátek s potlačením hluku. Tato sluchátka snímají vnější zvuk a pak do něj přivádějí inverzní zvukový signál, který „potlačí“ velkou část monotónního hluku. (Více informací o této technologii a jejích omezeních naleznete v mé recenzi modelů s potlačením šumu, kterou jsem před časem napsal.) Ačkoli obvykle nehrají tak dobře jako cenově srovnatelná sluchátka do uší, modely s potlačením šumu se snadněji nasazují a sundávají a slyšíte, co se děje kolem vás. Sluchátka s potlačením hluku jsou k dispozici v kanálovkách, lehkých a plnohodnotných modelech, ale plnohodnotné modely obvykle poskytují nejlepší izolaci hluku a kvalitu zvuku.
Bezdrátové připojení / Bluetooth: Pokud si myslíte, že být připoutaný k Macu, iPhonu, iPadu nebo iPodu je otrava – nebo pro tělocvičné krysy nebezpečí, že vám bude překážet vybavení – zvažte bezdrátové připojení. Do stereofonních sluchátek Bluetooth můžete streamovat zvuk z Maců, iPadů a iPhonů. Většina sluchátek Bluetooth slouží také jako náhlavní souprava a umožňuje plynule přepínat mezi hudbou a hlasovými funkcemi.
Specifikace a kvalita zvuku: Jak jsem uvedl v našem průvodci nákupem reproduktorů, obecně byste měli ignorovat specifikace výrobců – zejména čísla frekvenční odezvy. Neexistuje žádná standardní metodika testování frekvenční odezvy sluchátek a mnozí prodejci své specifikace z marketingových důvodů přehánějí. I kdyby byly specifikace přesné, neřeknou vám mnoho o tom, jak konkrétní sluchátka ve skutečnosti fungují. zní.
Místo čtení specifikací používejte uši. (Pokud nemůžete produkt osobně vyzkoušet, přečtěte si recenze ze zdroje, kterému důvěřujete.) Stejně jako u reproduktorů, kvalitní sluchátka reprodukují zvuk s dobrou rovnováhou mezi výškovými (horními), středními a basovými (dolními) frekvencemi, čímž vytvářejí plný, bohatý zvuk při zachování detailů. Vzhledem k obzvláště malým měničům (reproduktorům) však sluchátka představují jedinečnou výzvu, pokud jde o basovou odezvu: Na rozdíl od obrovských reproduktorů, které nejen slyšíte, ale i slyšíte. cítit, měniče ve většině sluchátek nedokážou reprodukovat niterný dopad nízkých basů – nejnižší frekvence možná uslyšíte, ale pravděpodobně je nebudete cítit.
Na tento problém s basy poukazujeme, protože někteří prodejci jej řeší zdůrazněním určitých basových a vyšších basových frekvencí, aby dodali svým sluchátkům větší „říz“. To pomáhá sluchátkům odlišit se od ostatních sluchátek v obchodě a někteří lidé – zejména ti, kteří používají sluchátka při cvičení nebo pro přizpůsobení rytmu – opravdu chtějí tento niterný dopad. Taková sluchátka se však časem často stanou únavnými. Pokud vás zajímá přesná reprodukce zvuku, dejte si pozor, abyste se nenechali ohromit zdůrazněnými basy. (Totéž platí pro přehnané detaily výšek.) Nejlepší je vyzkoušet si sluchátka na několik hodin – nebo ještě lépe na několik dní – s různorodou hudbou. Pokud sluchátka na konci stále znějí skvěle, je velká šance, že vás uspokojí i dlouhodobě.
Funkce náhlavní soupravy a vestavěné ovládací moduly: Mnoho současných modelů sluchátek obsahuje přímo na kabelu vestavěný modul s mikrofonem a jedním nebo více tlačítky dálkového ovládání. Dálkové ovládání obsahuje minimálně jedno multifunkční tlačítko pro ovládání přehrávání médií, uskutečňování, přijímání a ukončování telefonních hovorů a využívání funkcí Siri a hlasového ovládání systému iOS. Můžete také najít vyhrazená tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti. Mikrofon modulu lze použít k telefonování, pořizování hlasových záznamů a zadávání příkazů Siri a Voice Control.
Přizpůsobení/pohodlí: Na rozdíl od většiny zařízení spotřební elektroniky, můžete skutečně nosit sluchátka. To, jak dobře vám sluchátka přes uši sedí na hlavě, tedy hraje významnou roli pro vaši dlouhodobou spokojenost (nebo její nedostatek). Níže při popisu různých sluchátek uvádíme několik tipů týkajících se pohodlí, ale čtení o konkrétním stylu nenahradí skutečné vyzkoušení výrobku (případně zkušební jízdu).