Přechod Applu od Intelu k Apple Silicon byl obtížný hazard, protože profil Johnyho Sroujiho odhaloval výzvy včetně interní debaty o navrhování komponent a také načasování pandemie COVID-19.
Obnovení řady Maců a MacBooků společnosti Apple je z velké části způsobeno vytvořením a implementací řady čipů M1, jejíž komponenty Apple Silicon jsou schopny překonat své konkurenty. V profilu Johnyho Sroujiho, viceprezidenta Apple pro hardwarové technologie, je více světla vrháno na designové myšlení stojící za vytvořením Apple Silicon.
Apple vytvořil tým, který zahrnoval tisíce inženýrů pracujících na křemíku společnosti pro iPhone a iPad. Návrhy týmu, limitované omezeními práce z baterie, také umožnily hlubokou integraci s hardwarem, aby mohly plnit úkoly, které designéři chtěli, aby jejich řady dělaly.
K bodu vzplanutí však došlo v roce 2017, kdy tech blogeři hovořili s vedoucími pracovníky, uvádí zpráva Wall Street Journal, přičemž Apple se omlouvá za nedostatky svých profesionálních počítačů Mac. Po neustálých stížnostech na nízký výkon díky používání čipů Intel Apple zintenzivnil své úsilí odklonit se od výrobce čipů.
Srouji potvrdil, že tato změna vyvolala debatu uvnitř Applu, protože výrobci počítačů nemají tendenci navrhovat tak důležité komponenty interně. Tento krok byl považován za riskantní, částečně proto, že tým musel navrhnout architekturu čipu, která by fungovala od nejlevnějšího Macu mini až po nejdražší Mac Pro.
„Za prvé a především, když to uděláme, můžeme dodávat lepší produkty?“ řekl Srouji o debatě. „To je otázka č. 1. Není to o čipu. Apple není čipová společnost.“
Tým pak musel vyřešit, zda dokáže čip dodat, a zároveň zvýšit jeho počet, aby se vypořádal s dalšími projekty a technologickými změnami. „Neudělám to jednou a říkám tomu denně,“ dodává Srouji. „Je to rok co rok co rok. To je obrovské úsilí.“
Tento proces přiměl Apple rozšířit svou čipovou strategii na Macy, doplněnou o škálovatelnou architekturu. Bývalý inženýr řekl zprávě, že Sroujiho tým se náhle stal ústředním bodem vývoje produktu a postupem času zvýšil Sroujiho vliv.
COVID-19 se stal potenciálním problémem pro vývoj společnosti Apple Silicon, přičemž mandáty pro práci na dálku ovlivňují ověřování čipů před zahájením výroby. Spíše než obvyklý proces, kdy si inženýři prohlížejí čipy přes mikroskopy v zařízení, Srouji pomohl implementovat proces, kdy byly k provádění kontroly na dálku použity kamery.
Rychlé nasazení bylo nutné, aby se zabránilo jakémukoli zpoždění ve výrobě, ale bylo rychlé kvůli velikosti a rozšíření Sroujiho týmu. Tato skupina, rozšířená po celém světě, byla velmi dobře obeznámena s prací prostřednictvím videohovorů v různých časových pásmech.
„Co jsem se v životě naučil: Promyslíte si všechny věci, které můžete ovládat, a pak musíte být flexibilní a adaptivní a dostatečně silní, abyste se mohli orientovat, když věci nejdou podle plánu,“ řekl Srouji v rozhovoru. „COVID byl například jeden.“
Apple se v současné době připravuje na červnovou akci WWDC, na které by společnost mohla představit další generaci své strategie Apple Silicon. Pověsti naznačují, že Apple pracuje na zavedení čipů M2 v aktualizovaných MacBook Air a MacBook Pro později v roce 2022, což Apple může škádlit na vývojářské konferenci.
Zdroj: appleinsider.com